Stan Indiana - położenie i stolica

Stany Zjednoczone co roku przyciągają do siebie rzesze turystów. Bogata i burzliwa historia, klimat, a także różnorodność sprawiają, że każdy stan jest wyjątkowy i charakterystyczny na swój sposób. Wiele osób decyduje się na podróż dookoła całego państwa, by zobaczyć jak najwięcej atrakcji i poznać mieszankę kulturową. Ze względu na dużą powierzchnię każdy znajdzie idealne miejsce dla siebie - zarówno miłośnicy gór, nizin czy oceanów będą zachwyceni. zjkhlrced

Stan Indiana słynie z jezior, które otaczają go z każdej strony. Indianopolis gwałtownie rozwija się i oferuje liczne atrakcje turystyczne. To ważny węzeł komunikacyjny Stanów Zjednoczonych, głównie pod względem lotniczym jak i drogowym. Stan słynie z hodowli bydła i uprawy zboża, a także przemysłu. Skupia mieszkańców różnego pochodzenia, to trzeci największy w Stanach ośrodek zamieszkany przez Amiszów.

Położenie stanu Indiana

Indiana znajduje się w rejonie Wielkich Jezior i sąsiaduje ze stanami Michigan, Kentucky, Ohio i Illinois. Takie położenie stanu Indiana sprawia, że jest to obszar malowniczy, choć w większości równinny. To 17 stan pod względem zaludnienia. Wielu z mieszkańców pracuje w przemyśle samochodowym i wydobywczym. Rozwija się także rolnictwo, najczęściej uprawia się kukurydzę, pomidory, soję i owies. Funkcjonuje tam również przemysł farmaceutyczny i samochodowy. Jest to miejsce połączenia wielu kultur - mieszkają tam potomkowie wielu nacji, a także wielu amiszów. Na terenie całego stanu liczne są uniwersytety, a także mniejsze ośrodki naukowe.

Stolica stanu Indiana

Od 1931 roku w stanie funkcjonuje lotnisko, od 2008 roku Indianapolis International Airport, które jest ważnym węzłem komunikacyjnym. Z roku na rok wzrasta liczba obsługiwanych pasażerów oraz pojawiają się nowe destynacje, już nie tylko wewnątrzkrajowe hefkpqfmv. Indianopolis, czyli stolica stanu Indiana, znajduje się w bliskim, zaledwie kilkukilometrowym położeniu. Od uzyskania praw miejskich gwałtowny rozwój sprawił, że miejsce to zyskało popularność i stało się w szybkim czasie jednym z głównych ośrodków handlu zbożem. Miasto słynne jest dzięki corocznemu wyścigowi samochodowemu Indianapolis 500, który przyciąga wielu amatorów sportu. Jednym z ciekawszych zabytków jest Indiana World War Memorial Plaza, poświęcony weteranom I Wojny Światowej.