106934093gf

Stan Luizjana - położenie i stolica

Stan Luizjana to stan leżący na południu Stanów Zjednoczonych, położony nad Zatoką Meksykańską, która jest częścią Oceanu Atlantyckiego u wybrzeży Ameryki Północnej. Nad Zatoką Meksykańską znajdują się tereny nizinne, natomiast w jej południowo - wschodniej części jest rozległe ujście rzeki Missisipi - najdłuższej rzeki w Ameryce Północnej. Na wybrzeżu zatoki znajdują się jeziora i bagna. Jak widać położenie stanu Luizjana może zapewnić nam niezwykłe krajobrazy obfitujące w naturę. Można również oddać się wodnym rozrywkom m.in. nurkowaniu i wędkowaniu. Często przybywający w to miejsce wędkarze robią sobie w tym miejscu zdjęcia z wyjątkowo dużymi rybami.

Położenie stanu Luizjana

Jednym z kolejnych najbardziej atrakcyjnych miejsc w tym stanie jest Nowy Orlean, który w latach 1812–1849 było jego stolicą. Obecnie tę rolę pełni miasto Baton Rouge. Leży ono w Południowej części Stanów Zjednoczonych, nad wspomnianą wcześniej rzeką Missisipi. Nowy Orlean jest największym miastem w tym stanie chętnie odwiedzanym przez turystów. Najbardziej kojarzy się z jazzem, gdyż odbywają się w nim festiwale jazzowe. Natomiast stolica stanu Luizjana leży około 120 km od Nowego Orleanu. Będąc w stolicy z powodzeniem można odwiedzić Nowy Orlean.

Stolica stanu Luizjana

Stolica stanu Baton Rouge oznacza w przetłumaczeniu z języka francuskiego "Czerwony Kij". Ziemię Luizjany przed przybyciem Europejczyków zamieszkiwali plemiona Indian. Według legendy niedaleko tego miasta została wetknięta w ziemię czerwona włócznia indyjska oznaczająca właśnie Czerwony Kij. Jednym z miejsc, które warto w nim odwiedzić jest LSU AgCenter Botanic Gardens. Przepiękny ogród botaniczny, który promuje znaczenie roślin w naszym życiu, znaczenie dla naszego fizycznego, psychicznego i duchowego dobrostanu. Świetne recenzje w stolicy zdobył również stadion Baseballowy. Miejsce to również ma swoją historie. Zostało nazwane na cześć dyrektora sportowego oraz byłego trenera baseballu Skip Bertmana. Tak jak w każdym miejscu na ziemi, tak i w stanie Luizjany znajdziemy z całą pewnością więcej miejsc, które warto odwiedzić i zobaczyć.