Stan Missisipi - położenie i stolica

Pośród najbardziej rozpoznawalnych symboli, związanych ze Stanami Zjednoczonymi, znaleźć można naprawdę wiele postaci, lokalizacji czy też ludzkich historii. Wielkie przestrzenie rozlokowane na ponad trzydziestokrotnie większej powierzchni od Polski, złożonej z 50 stanów, z których każdy wydaje się emanować pociągającą wielu wolnością - taki zbiór wprost musi owocować mnogością niesamowitych miejsc i opowieści. Wiele z nich jednak ulokowanych jest w dorzeczu rzeki, która dzięki temu (a także swoim rzadko spotykanym rozmiarom) stała się niewątpliwie ścisłą czołówką pośród wspomnianych symboli - a dzięki temu także i nazwą stanu, przez który w dużej mierze przepływa.

Położenie stanu Missisipi

Mowa tu oczywiście o rzece, oraz stanie o wdzięcznej, rozpoznawalnej pod każdą szerokością geograficzną nazwie Missisipi. Geograficznie - jak już zostało nadmienione wcześniej - obydwa w dużej mierze się ze sobą splatają; położenie stanu Missisipi jest tożsame z ulokowaniem jego delty. To południe Stanów Zjednoczonych, tuż nad Zatoką Meksykańską - stanowiącą bardzo częsty punkt wakacyjnych wypadów dla mieszkańców nie tylko stanów sąsiadujących (Luizjana, Arkansas, Tennessee i Alabama), lecz praktycznie rzeczy biorąc całego kraju. Najlepiej jednak robić to, zahaczając przy okazji o najważniejsze punkty całego stanu jako takiego - chociażby jego formalnej stolicy.

Stolica stanu Missisipi

Stolica stanu Missisipi i zarazem jeden z jego najbardziej rozpoznawalnych punktów tuż obok samej rzeki, to miasto o przyjemnie pobrzmiewającej i kojarzącej się z popularnym nazwiskiem, nazwie Jackson. Wspomniane skojarzenia są tu w dodatku kompletnie uzasadnione i można je jak najbardziej skonkretyzować - być może nazwa ta nie pochodzi od Michaela Jacksona, lecz od prezydenta USA w latach 1829-1837, Andrew Jacksona, już jak najbardziej.

To zaś wyłącznie jeden z długiej listy dowodów na to, że w Missisipi jak nigdzie indziej plecie się natura i fascynująca ludzka historia, do bólu wręcz amerykańska. Z pewnością jest więc warto odwiedzić te tereny.