fjfy1ufdwd

Stan Ohio - położenie i stolica

Ohio jest jednym z pięćdziesięciu stanów należących do Stanów Zjednoczonych ndfz3uydgr. Warto wspomnieć o tym, jak wygląda położenie stanu Ohio. Ohio znajduje się w północno-wschodniej części stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, a swoją nazwę zawdzięcza rzece Ohio, która tworzy jego południową granicę.

Położenie stanu Ohio

Stan ten znajduje się też nad ogromnym jeziorem o nazwie Erie. Warto wspomnieć o tym, że Ohio jest jednym z najbardziej rozwiniętych stanów, spośród wszystkich, jakie tworzą część Stanów Zjednoczonych. Do pozostałych Stanów dołączyło się jako siedemnaste na początku XIX wieku.

Panuje tam klimat umiarkowany, co oznacza, że lata są piękne i ciepłe, zimy natomiast chłodne i wietrzne. Najpopularniejszymi symbolami tego stanu są kasztanowiec gładki oraz ptak kardynał szkarłatny. Stan Ohio graniczy oczywiście z kilkoma innymi. Mowa tutaj o Michigan, Indiana, Kentucky, Wirginia zachodnia oraz Pensylwania. Po drugiej stronie jeziora Erie znajduje się natomiast granica z Kanadą, która przebiega na wodzie.

Stolica stanu Ohio

Stolica stanu Ohio nazywa się Columbus i położona jest w centralnej części stanu Ohio. Nazwa Columbus ustanowiona została na cześć Krzysztofa Kolumba. Samo miasto założone zostało na początku XIX wieku. W mieście tym mieszka nieco mniej niż milion mieszkańców.Trzeba przyznać, że Columbus jest bardzo rozwinięte. Od końca XIX wieku przeżyło ono gwałtowny rozwój, który trwa nieprzerwanie do dziś. To właśnie w stolicy Ohio powstają siedziby największych firm oraz przedstawicielstw. Na pochwałę zasługuje także komunikacja w Columbus. Sprawne sieci dróg oraz komunikacji miejskiej, pozwalają na sprawne poruszanie się po całym mieście. W stolicy hrabstwa Franklin znajduje się najważniejszy uniwersytet w okolicy, który nazywa się Ohio State University. W mieście znajduje się także, zarówno duży i sprawnie działający port lotniczy, jak i ogromny dworzec autobusowy oraz kolejowy. Dzięki dogodnym połączeniom, do stolicy stanu Ohio można przyjechać z każdego dowolnego miejsca.